האתר בטעינה

אל תתערבו לי- קברט סאטירי

אל תתערבו לי- קברט סאטירי

מופע ביקורתי הבנוי על רצף מערכונים ושירים קומיים, שמאיר את המציאות וההוויה הנשית היומיומית בכל מורכבותה ועוצמתה ואת האבסורד בסדר המגדרי והחברתי הקיים.
רצף הסצנות במופע כולל מצבים בהן נשים חוות ומתעמתות עם המציאות המורכבת בה הן חיות: הצורך הנואש לרצות בסקס, ההעברה הבין-דורית של נשים לנשים של מסרים חונקים, המשטור החברתי והתרבותי באיך צריכה להראות אישה, ההתמודדויות השונות עם גבריות במרחב הציבורי ועוד.
ככל שהמופע מתקדם, הולכת ומתהווה תחושת המחנק שחוות נשים, והקריסה שלהן תחת התובענות החברתית שמופנית כלפיהן. 
המופע נכתב מתוך אמונה שאנחנו מצויות בתקופה שבה מתקיים  תהליך של שינוי בהכרה בזכויותיהן של נשים אבל שעדיין נותרה כברת דרך ארוכה כדי שיתחולל שינוי אמיתי.
המפגש של הקהל הנשי עם תכני המופע מהווה פתח מעורר מחשבה לכל מה שנוגע בשינוי התפיסתי של נשים את היכולת שלהן להעצמה והגשמה עצמית.
הסצנות ב"אל תתערבו לי" מוגשות בטון מריר-מצחיק, ויחד עם המעברים הפרועים הם  מהווים קרקע פורייה לשירי המופע, שכתובים באופן דחוס ועוקצני ותפקידם להקצין את המציאות האבסורדית והסוריאליסטית המוצגת במופע.
באמצעות הסגנון הבימתי וההנגשה שלו על ידי הומור ומוסיקה מתאפשרת התבוננות והעמקה במושג המוביל של המופע - 'אל תתערבו לי', מושג כולל להבנת הגבולות של אישה; מי היא, מהם הכוחות הפועלים על עיצוב תודעתה.

כתיבה, בימוי ועיצוב: שרון שלומי, יוצרות משתתפות: מעין יוחנן שוחט, רחלי רומנו הר-זהב ושרון שלומי / תלבושות: מאי מולר / עיצוב תאורה: שי סקיבא / הפקה מוזיקלית : גיא מר -Kaboom  / עיצוב לוגו: הילית שפר / ייעוץ פמיניסטי: אסתר עילם / ייעוץ אמנותי: אמיר אוריין - תיאטרון החדר
כתיבה קטע נוסף: שרונה בוטרנו 


קטגורית מופע מבוגרים, דרמה
כתיבה שרון שלומי
בימוי שרון שלומי
שחקנים עדי זינגר, רחלי רומנו הר-זהב ושרון שלומי
משך ההצגה 60 דקות
קרדיט צילום מיקי פורת


עבור לתוכן העמוד