האתר בטעינה

פולחן אביבי במיוחד | סהר עזימי- שבוע מחול

פולחן אביבי במיוחד | סהר עזימי- שבוע מחול

פרפורמנס מחול אינטראקטיבי
יצירות אמנות משתנות כל הזמן גם אם למראית עין לא נעשה בהן שינוי, זאת כי הזמן והמתבונן משתנים ומטעינים אותן כל רגע מחדש. ככה בעבודה הזו שנוצרה ב2019, כמה חודשים אחרי לידתה הגיעה מגיפת הקורונה,  מייד אחר כך הגיעה המחאה החברתית שנקטעו על ידי מאורעות אוקטובר שעוטפים כל דבר בחיינו מאז. זו אחת הפעמים הראשונות מאז תחילת המלחמה שאני מעלה את הפולחן, בציפיה וסקרנות למטענים החדשים שהיא תקבל עכשיו.
פולחן האביב של סטרווינסקי/ניז'ינסקי הפכה להיות היצירה שזכתה להכי הרבה אינטרפרטציות. אני אישית צפיתי ב"פולחן" בכל כך הרבה צורות ודרכים וידעתי תמיד שאתייחס אל התופעה הפולחנית בדרכי אך עלי להודות שחששתי לגעת בזה, בכל זאת פרה קדושה היא רק פרה והנה כבר התחילה השנה הרביעית שאני מופיע עם הפולחן כסולו. 
היצירה והתקדמותה נקבעים על ידי הפעולה של הקהל. בעצם, ההסכם הלא כתוב (הראשון) ביני לבין הקהל הוא שאני לא זז מרצוני. אני יכול להתחיל ולפעול רק באם נוצר מתח ביני ובין הקהל דרך קצות החבלים .
הסולו כ-פעולה פרפורמטיבית ריאליסטית שלא מתחייבת לחזור על עצמה אלא להתהוות לפי רצונות הקהל ומקריות לא מתוכננת. פעולה אשר משאירה מקום לכל אחד ואחת בקהל להשפיע על המהלך כולו. 

קרדיטים:
יצירה וביצוע:סהר עזימי
מוסיקה: איגור סטרווינסקי - פולחן האביב . 
The Radio Philharmonic Orchestra conducted by Jaap van Zweden 


קטגורית מופע מבוגרים, מחול
קרדיט צילום אפרת מזור


עבור לתוכן העמוד