האתר בטעינה

סבתא עליזה

יצירת תאטרון-מחול מוסיקלית בחרוזים, יוצאת דופן, צבעונית ומלאת חיים.

היצירה מספרת את הסיפור של סבתא ונכדה עם קשר מיוחד מאוד שמתמודדות יחד עם אתגר יצירת מתנה מ"מה שיש בבית", עם הפער הבין דורי בניהן ומלוות אחת את השנייה בתהליך של התבגרות והשלמה עם המצב הקיים.
ההצגה תגרום לכם לצחוק, להתרגש ולהפליג על כנפי הדמיון לעולם מופלא של קסם!

בוקר יום ראשון, שעון הקוקייה מצפצף וסבתא עליזה קמה עם תחושה של סוכריות קופצות בבטן כי זה היום שנכדתה היחידה והאהובה, יולי, מגיעה אליה. 
היא מעמידה את סיר הרוטב לספגטי, אותו היא מכינה לפי המתכון הסודי, מוציאה דפים וצבעים מארגז היצירה, מתפלאת מעוד עלה שצמח על עץ הפקאן בחצר, לובשת את החלוק הצבעוני, מתקלחת ומתבשמת לכבוד נכדתה.

במיטה אחרת, קטנה יותר, מתעוררת יולי בת ה-8 לקריאות אמה. גם אצלה סוכריות קופצות בבטן אך מסיבה אחרת, מחר יום ההולדת של חברתה הטובה, תמר. היא לא ראתה את תמר כבר שנתיים מפני שעברה לגור באמריקה והחברות בניהן דעכה. 
היא רוצה לקנות לה מתנה מדהימה שתביע את אהבתה ותשיב את חברתה הטובה. 

אמא ביקשה מסבתא עליזה ללכת לקנות עם יולי מתנה בקניון אבל בפעם שעברה שסבתא הלכה לכיוון היא איבדה את הדרך חזרה, מה גם שהיא לא מאמינה בקניית מתנות ודוגלת ביצירה יש מאין, על כן יש לה תכניות אחרות לגמרי ליצירת המתנה. 
כך הן נסחפות יחדיו אל מסע מופלא וקסום בו הן יוצרות מתנה מקורית, בדרך הן מתמודדות עם הפחד מכישלון, עם הפער הבין דורי שקיים בניהן ועם שאלות כמו מהי מתנה ומהי חברות.

גילאי 4-9

יצירה וכתיבה: יעל קסטל
יוצרת וכוריאוגרפית: הדס נסטל
שחקניות רקדניות: מירית לוי נבט ויעל קסטל 
ליווי אומנותי: דניה לנדסברג 
עיצוב תלבושות ותפאורה: אילנה קסטל, תום פיהא ויפה לוי 
צלמת ומעצבת גרפית: מעיין לוי נבט
מוסיקה: טליה אומנסקי ועומר קינן


קטגורית מופע ילדים
כתיבה יעל קסטל
שחקנים מירית לוי נבט ויעל קסטל


עבור לתוכן העמוד