האתר בטעינה

פסטיבל הפרינג' הבינלאומי- INTERNATIONAL FRINGE FESTIVAL

פסטיבל הפרינג' הבינלאומי- INTERNATIONAL FRINGE FESTIVAL

פסטיבל הפרינג' הבינלאומי - IFF- INTERNATIONAL FRINGE FESTIVAL הנו פסטיבל רב תחומי, חוצה קהלים וגילאים, המהווה במה איכותית למיטב היוצרים מהארץ ומהעולם מתחומי התאטרון, המחול, המוזיקה, אמנות הרחוב והאמנות הפלסטית. הפסטיבל מתקיים זו השנה העשירית, צובר מוניטין בארץ ובעולם ואף זכה להכרה כפסטיבל יוצא דופן ע"י ה-EFFE ארגון הפסטיבלים של האיחוד האירופי. 


פסטיבל הפרינג' הראשון התקיים בשנת 2011. בראשיתו נקרא הפסטיבל -  "B7", נמשך שלושה ימים והציג תשע הצגות מתיאטרוני שוליים מכל הארץ בחניון התת-קרקעי של מרכז הצעירים בעיר. עם זאת הפסטיבל נועד לתת במה בעיקר ליוצרים, שחקנים ומוסדות תרבות מהדרום, בהם תיאטרון הנגב הוותיק, "מעבדתרבות" שבדימונה, תיאטרון אלמהבאש ברהט ותיאטרון הפרינג' בבאר שבע, שהוקם שנה קודם.


התכנית האמנותית בשנה הראשונה כללה את קבוצת תיאטרון הפרינג' של באר שבע שהופיעה עם ההפקה המקורית "התמכרות", שזכתה להצלחה גדולה מאז הועלתה לראשונה. לצד ההצגות המקומיות, עלתה ההצגה "קילר ג'ו", על ידי תיאטרון הסמטה התל-אביבי, והמופע "אבנים" של ינון צפריר עם קבוצת התיאטרון "אורתו-דה", שפתח את הפסטיבל. "אבנים", המציג דמויות באנדרטה הקמות לחיים, הגיע לפסטיבל לאחר כ-400 הופעות בעולם ועשרה פרסים בינלאומיים. במרוצת השנים שינה הפסטיבל את שמו, מיתוגו ואת התכנית האמנותית שלו ללא היכר, והפך לאחד מפסטיבלי התרבות הגדולים בארץ, ולאירוע התאטרוני הגדול ביותר בדרום. מדי שנה מתארחים בפסטיבל מאות אמני רחוב, שחקני תאטרון, יוצרים, כוראוגרפים ואמני קרקס, בשלושה ימים של פסטיבל צבעוני וייחודי, המעניק לרחובות הראשיים של העיר העתיקה באר שבע מראה ססגוני יוצא דופן. 
בשנת 2017 הפסטיבל קיבל את החותמת הרשמית על היותו פסטיבל פרינג' בינלאומי עם עשרות אמני תאטרון מחו"ל. הפסטיבל שינה את שמו ל - IFF - INTERNATIONAL FRINGE FESTIVAL - פסטיבל הפרינג' הבינלאומי באר שבע.
logo2021עבור לתוכן העמוד