האתר בטעינה

פסטיבל הפרינג' הבינלאומי 2020

פסטיבל הפרינג' הבינלאומי 2020

פסטיבל הפרינג' הבינלאומי - IFF- INTERNATIONAL FRINGE FESTIVAL הנו פסטיבל רב תחומי, חוצה קהלים וגילאים, המהווה במה איכותית למיטב היוצרים מהארץ ומהעולם מתחומי התאטרון, המחול, המוזיקה, אמנות הרחוב והאמנות הפלסטית. הפסטיבל מתקיים זו השנה העשירית, צובר מוניטין בארץ ובעולם ואף זכה להכרה כפסטיבל יוצא דופן ע"י ה-EFFE ארגון הפסטיבלים של האיחוד האירופי. 
אך הפעם הוא יתקיים במתכונת שונה.

בעקבות מגפת הקורונה והמצב הבריאותי הכלל עולמי, השנה נאלצנו לחשב מסלול מחדש. מופעים מכל רחבי העולם ומיטב היצירה העצמאית בישראל, היו עתידים להגיע אלינו בחודש יולי האחרון לחגיגות פסטיבל העשור, אך המציאות עולה על כל דמיון והפסטיבל נדחה לחול המועד סוכות. כיזמי תרבות בחרנו למצוא דרכים יצירתיות להעניק לקהל חובבי התרבות פסטיבל פרינג' במתכונת דיגיטלית. הכנו עבורכם תכנית המאגדת בתוכה הצגות באורך מלא הניתנות לצפייה דיגיטלית של מיטב היוצרים העצמאיים הפועלים בישראל - חנה ואזנה, שרון שטארק, יגאל זקס ועוד רבים וטובים. הקשת המגוונת והרחבה של הנושאים והסגנונות תעניק מבט ייחודי על החברה הישראלית ועל הקשרים בין התרבות והחברה.

במהלך החודשים האחרונים אנסמבל 'עיט' להקת הבית של התיאטרון עבד במרץ על פרויקט הילדים המיוחד, שלוש הצגות ילדים חדשות המתאימות לכל חלל ומותאמות לקהלים קטנים: יותם וירח", "פאן השפן" ו"תעלומת הפחים של אודי שמילקיהו". צופי הפסטיבל יזכו בהקרנות בכורה של הצגות אלה.

בנוסף, הפורמט החדש יצר עבורנו הזדמנות לחגוג עשור של עשייה, עשור שהביא אתו מהפכה תרבותית בבאר שבע, במהלך ימי הפסטיבל יוכלו הצופים לצפות במבחר הפקות המקור של תאטרון הפרינג' באר שבע: נפולי ברוקלין קיסריה, חבק אותי לנצח פטריסיו, התמכרות ועוד...

סופר צרפתי ממוצא סיני בשם גאו כסינג'יאן אמר פעם: "התרבות היא הכרח, ולא מותרות".  עבורנו התרבות היא לא רק הכרח, אלא אוויר לנשימה, מנוע לנפש, מוקד האנרגיה שמחבר את האנושות, ולכן אנחנו רואים חשיבות עליונה בקיום הפסטיבל גם במחיר של שינוי המדיום התיאטרלי למדיום דיגיטלי.

אנחנו מקווים שתיהנו מהצפייה ומהתוכן האמנותי ומייחלים שניפגש שבשנה הבאה ברחובות הקסומים של העיר העתיקה בבירת הנגב, יחד עם עשרות אמנים ואלפי צרכני תרבות שמשתוקקים לחזור לשגרה

עבור לתוכן העמוד