האתר בטעינה

פסטיבל הפרינג' הבינלאומי 2019

פסטיבל הפרינג' הבינלאומי 2019

פסטיבל הפרינג' הבינלאומי - IFF -  - INTERNATIOL FRINGE FESTIVAL הנו פסטיבל רב תחומי, חוצה קהלים וגילאים, המהווה במה איכותית למיטב היוצרים מהארץ ומהעולם מתחומי התאטרון, המחול, המוזיקה, אמנות הרחוב והאמנות הפלסטית. הפסטיבל מתקיים זו השנה התשיעית בעיר העתיקה של באר שבע, ונחשב לאחד מאירועי הפרינג' המרכזיים בישראל ומפסטיבלי התרבות הגדולים והמובילים בדרום.

פסטיבל הפרינג' הבינלאומי התקבל בשנת 2017 לאיגוד הEFFE - (איגוד הפסטיבלים של האיחוד האירופי) וקיבל ציון לשבח כפסטיבל יוצא דופן. הפסטיבל צובר מדי שנה מוניטין כאירוע יוקרתי, איכותי ובעל שם עולמי.
השנה יתארחו כ-30 מופעים, ומעל 100 אמנים ייקחו חלק בשלושה ימים של פעילות אמנותית ענפה וצבעונית. התכנית האמנותית של הפסטיבל מציגה קו ייחודי של יצירה מקורית ביקורתית ומגוונת, המשלבת הפקות מקור, מיטב יצירות הפרינג' בישראל, מופעי בכורה שנולדו במיוחד עבור הפסטיבל, הצגות ילדים ומבחר מופעים בינלאומיים המעניקים תמונה עכשווית ומרתקת של אמנות עצמאית.

כיאה לפסטיבל בינלאומי, יתארחו אצלנו גם מופעים ייחודים מכל העולם.  מאיטליה, יתארח המופע "CLOWN IN LEBERTA" קרקס ליצנות עכשווי המלווה באקרובטיקה ומוסיקה חיה. מאוסטריה, "THE LEDIES" תהלוכה זוהרת ומהפנטת. הישר מצרפת, יגיעו אלינו ההרכב ""LAZUZ עם קרקס להטוטים אקרובטיים מרהיב. ומפולין, HISTORY OF UGLINESS"" יצירה מיוחדת במינה, מופע פנטומימה מודרנית.

השנה בפסטיבל, בחרנו להתמקד בשני קווים מרכזיים: הראשון הוא מבט ייחודי על נשים ונשיות שיכלול בכורה ארצית והקו השני נוגע בפריפריה ופריפריאליות. אנו גאים לארח את תאטרון הפנטומימה של וורצלאב, פולין, אחד התאטראות המובילים בעולם בתחום הפנטומימה המודרנית, ביצירה "ההיסטוריה של הכיעור" על פי ספרו של הסופר המפורסם אומברטו אקו, העוסקת בדימוי הגוף הנשי. ההצגה "פעפעג'ינה" מאת תאטרון יפו, של היוצרת חנה ואזנה גרינולד הנוגע בסיפורה של אישה בתרבות המרוקאית. ומופע רחוב מרהיב של להקת "THE LEDIS" מאוסטריה. 

בנוסף, תעלה בכורה חגיגית של הפקת המקור החדשה של אנסמבל 'עיט' להקת הבית של תאטרון הפרינג', "חבק אותי לנצח, פטריסיו", ומופע שהוא תאטרון דוקומנטרי, "אשכנזי הוא שם מזרחי" של אנסמבל 'כאן'.
אנו בטוחים שהתכנית תהיה שילוב של שלושה ימים של חווית תרבות ססגונית ובלתי נשכחת לכל המשפחה!

יח"צ: אורנה בן חיים

עבור לתוכן העמוד