האתר בטעינה

הבן של היהודי האחרון

הבן של היהודי האחרון

בועז קצין צעיר החוזר מהמלחמה הלום קרב. מוכה רגשות אשם על מות חברו ופקודו מנחם בזרועותיו. הוא יוצר קשר עם הוריו של מנחם, עובדיה יו"ר ועד ההורים השכולים, חסיה אשתו ונוגה ארוסתו של הבן המת המתגוררת עמם. מוכי יגון הם מתקשים להמשיך בחייהם.  למול יגונם יוצר בועז עבור עבדיה ונוגה דמות הרואית רגישה ועמוקה של מנחם המת, כפי שלא הכירו מעולם. עבדיה המקבל לפתע דרך סיפוריו של בועז את הבן שתמיד רצה, שואב כוחות למול השכול, וגורר אחריו את כל ההורים השכולים לפנות לבועז שיביא להם "משהו" מבניהם המתים על מנת להקל על השכול. בעל כורחו הופך בועז למעין "עסק הנצחה", בעוד שבינו ובין נוגה נרקמת מערכת יחסים המעמידה בשאלה את מיתוס "אלמנת צה"ל". כאשר השקר נחשף עומדים כולם מול השכול במלוא עוצמתו. 

מן הביקורות:
"הבן של היהודי האחרון של תיאטרון הפרינג' באר שבע הוא סיפור רציני ושאפתני...מיכאלי שכתב את המחזה וגם ביים ייצר הצגה אפלה ומגרה עם שפה סימבולית המשלבת היטב אלמנטים של תיאטרון בובות וחפצים, ומלווה בפסקול מוזיקלי עשיר...התוצאה היא הפקה דחוסה וקלאוסטרופובית, שנבנית בהדרגה לקראת שיא מרשים מאוד" 
"שי בר יעקב, ידיעות אחרונות"
"חוויה מטלטלת, מרסקת, עשירה בתוכן, בעומק ובאמצעים אמנותיים, שכמו חותרת תחת המציאות שלנו וההספדים בעיתונות ובימי הזיכרון בהם מסתבר שכל מי שמת השאיר אחריו שירים בגרה, היה מלח הארץ ו"אלוהים לוקח את הטובים אליו".
"יואב איתמר, יקום תרבות"


משך ההצגה: 70 דקות

קרדיטים:
בימוי: יואב מיכאלי
תפאורה: אבי שכוי 
תלבושות: אהובה אר
תאורה: אורי מורג
מוסיקה: אמיר גרומן (מריונטה סול)
הדרכת בובות: אלית ובר
הדרכת תנועה: ערן אבוקסיס
שחקני אנסמבל עיט: עידן אבישר, קובי אדרת, אורן אטיאס, רעות ברבי, אביחי כהן, יקיר פורטל, עפר פרימן, אדר סידליק, 
שחקנית אורחת: צהלה מיכאלי.
קרדיט צילום: מעיין קאופמן

עבור לתוכן העמוד