האתר בטעינה

חוויה תאטרונית

חוויה תאטרונית

תאטרון הפרינג' באר שבע מקיים משנת 2016 קורס אקדמי בשיתוף מכללת ספיר ומשנת 2019 בשיתוף עם אוניברסיטת בן גוריון - חוויה תאטרונית. 


הקורס הוא קורס כללי, המעניק לסטודנטים 2 נקודות זכות בתואר. 


הקורס כולל שישה מפגשים המורכבים מהרצאה בת 45 דקות על ידי מרצה מטעם תאטרון הפרינג' ובנוסף צפייה בהצגה.


בתום הקורס נבחנים הסטודנטים על חובות הקריאה הביבליוגרפית של הקורס ועל ההצגות אותן ראו. הסילבוס האקדמי לשנת תשפ"ב אוניברסיטת בן גוריוןהרצאה 1:

הצגה: #הדה – עיבוד מודרני חזותי המבוסס על הטקסט האייקוני של הנריק איבסן ובהשראתו. המחזה הקלאסי 'הדה גאבלר' עבר עיבוד מודרני על ידי שימוש בהקרנות וידיאו, בדיאלוגים בין דמויות מצולמות ל"חיות" ואינטראקציה מסונכרנת בין ה"מצולם" וה"חי".

ההצגה הופכת להיות תמרור אזהרה מפני כוחן של הרשתות החברתיות, השיח אליו הידרדרה החברה, מהנורמות החברתיות/אסתטיות הנוקשות שאינן מאפשרות כל סטייה ואי היכולת לקבל את האחר ומאירה זרקור על העקרות הרוחנית שמאפיינת את תקופתנו.

הרצאה: מהו תיאטרון פרינג' ומושגי יסוד בעולם התיאטרון

מרצה: אדווה פרס – בוגרת גודמן בית הספר למשחק בנגב, B.A באמנות התיאטרון ותעודת הוראה מאוניברסיטת ת"א. מרצה במכללת ספיר בחוג למשפטים ורכזת מגמת תיאטרון בתיכון מיתר.

הרצאה 2: 

הצגה: גורל הגר"א – גורל הגר"א הוא טקס קבלי מיסטי עתיק, סודי ומסתורי, העובר מאב לבנו בין חכמי ירושלים. הטקס התבצע לאחר מלחמת 1948, כששנים עשר מנופלי מחלקת הל"ה לא זוהו. ההורים השכולים פנו לרב האסירים, הרב אריה לוין שיבצע את הטקס בכדי לזהות את הגופות. דרך מופע ללא מילים, סדרה של דימויים בימתיים וחזותיים מולטי דיסיציפלינריים, תנועה, מוזיקה, תאורה והקרנות וידאו מתקדמות, הנעים על הגבול בין קולנוע לתיאטרון, מתאר הבמאי את הסיפור הלא ייאמן. 

הרצאה: תיאטרון דוקומנטרי ומיתוס הצבר – בחינת דמותו של מיתוס הצבר ונושא השכול בביטוייהם השונים בתיאטרון הישראלי. בין תיעוד לעיבוד: כוחו של הפרינג' ככלי דוקומנטרי. 

מרצה: יואב מיכאלי – מנהל אמנותי של תאטרון הפרינג' באר שבע ואנסמבל עיט, בוגר אוניברסיטת ת"א A.F.M בתיאטרון, התמחות בבימוי. מחזאי, במאי ויוצר.

הרצאה 3: 

הצגה: חבק אותי לנצח , פטריסיו! – קומדיה מטורפת ונוגעת ללב המאירה באור ייחודי את המציאות הפריפריאלית של ישראל, ועוסקת במוסר הכפול של החברה הישראלית בצורה הומוריסטית ושנונה.

הרצאה: ייצוג הפריפריה בתיאטרון הישראלי. 

מרצה: יואב מיכאלי - מנהל אמנותי של תאטרון הפרינג' באר שבע ואנסמבל עיט, בוגר אוניברסיטת ת"א A.F.M בתיאטרון, התמחות בבימוי. מחזאי, במאי ויוצר.

הרצאה 4:

הצגה: ביבר 7-  דרמה פיוטית מרגשת על אשליית החופש ואשליית האהבה, על השורשים שלנו ועל הזיכרונות. מחזה מהאהובים והמוצגים ביותר של טנסי וויליאמס, אחד המחזאים החשובים בכל הזמנים בעיבוד "באר שבעי" המאיר את המחזה הקלאסי באור חדש ומקורי.

הרצאה: אינטרפרטציה מודרנית ליצירות קלסיות  

מרצה: יואב מיכאלי – מנהל אמנותי של תאטרון הפרינג' באר שבע ואנסמבל עיט, בוגר אוניברסיטת ת"א A.F.M בתיאטרון, התמחות בבימוי. מחזאי, במאי ויוצר.

הרצאה 5: 

הצגה:  Bפולארי – עיבוד בימתי לספר "רשימותיו של מטורף" מאת גוגול. סיפור מחלת הנפש של פקיד אפור המובא לידי ביטוי בשפת התאטרון הויזואלית הייחודית לאנסמבל עיט מתוך תחושה שהמילים נשחקו ואיבדו את משמעותן. 

הרצאה: מעיבוד בימתי ליצירה ספרותית – על גוגול ויצירותיו

המרצה: אדווה פרס – בוגרת גודמן בית הספר למשחק בנגב, B.A באמנות התיאטרון ותעודת הוראה מאוניברסיטת ת"א. מרצה במכללת ספיר בחוג למשפטים ורכזת מגמת תיאטרון בתיכון מיתר
עבור לתוכן העמוד