האתר בטעינה

חוויה תאטרונית

חוויה תאטרונית

תאטרון הפרינג' באר שבע מקיים החל משנת 2016 קורס אקדמי בשיתוף מכללת ספיר - חוויה תאטרונית. 

הקורס הוא קורס כללי, המעניק לסטודנטים 2 נקודות זכות בתואר. 

הקורס כולל שישה מפגשים המורכבים מהרצאה בת 45 דקות על ידי מרצה מטעם תאטרון הפרינג' ובנוסף צפייה בהצגה.

בתום הקורס נבחנים הסטודנטים על חובות הקריאה הביבליוגרפית של הקורס ועל ההצגות אותן ראו. 

הסילבוס האקדמי לשנת תשפ"א


הרצאה 1 : יואב מיכאלי - מנהל אמנותי של תיאטרון הפרינג' באר-שבע ואנסמבל עיט, בוגר אוניברסיטת ת"א M.F.A בתיאטרון התמחות בבימוי. מחזאי, במאי ויוצר) 
"הקומדיה כביקורת חברתית" – איך ניתן להשתמש בהומור וצחוק לטובת העברת מסר ביקורתי חברתי ומחאתי ומהי מידת האפקטיביות וההשפעה של המסרים על מקומה של הפריפריה הישראלית. 

הצגה: חבק אותי לנצח, פטריסיו  תאריך: יום ד' 4.11  שעה: 18:00


הרצאה 2: יואב מיכאלי - מנהל אמנותי של תיאטרון הפרינג' באר-שבע ואנסמבל עיט, בוגר אוניברסיטת ת"א M.F.A בתיאטרון התמחות בבימוי. מחזאי, במאי ויוצר)
"דמות הצבר בתיאטרון הישראלי, המיתוס ושיברו"-  בחינת דמותו של מיתוס הצבר בתיאטרון הישראלי וההתייחסות לשכול בביטוייה השונים בתיאטרון הישראלי. 

הצגה: גורל הגר"א  תאריך: יום ד' 18/11 שעה: 18:00


הרצאה 3: אדווה פרס – בוגרת "גודמן" ביה"ס למשחק, B.A באמנות התיאטרון ותעודת הוראה מאוניברסיטת ת"א, מרצה במכללת ספיר בחוג למשפטים ורכזת במגמת תיאטרון בתיכון מיתר) 
"מה זה פרינג'?" - על תולדותיו של תיאטרון הפרינג' ומאפייניו הייחודיים, על ההבדלים שבין תיאטרון פרינג' לתיאטרון רפרטוארי.

הצגה: התמכרות תאריך: יום ד' 2.12 שעה: 18:00


הרצאה 4:  אדווה פרס – בוגרת "גודמן" ביה"ס למשחק, B.A באמנות התיאטרון ותעודת הוראה מאוניברסיטת ת"א, מרצה במכללת ספיר בחוג למשפטים ורכזת במגמת תיאטרון בתיכון מיתר)
"מגדריות בתיאטרון"- הנוכחות הנשית על הבמה מהווה בסיס לדיון על סוג הזהות הנשית המעוצבת על הבמה. כיצד נוכחות גשמית על הבמה יכולה לעזור בשבירת סטיגמות וסטריאוטיפים נשיים שאולי כבר לא רלוונטיים לימינו. 

הצגה: נפולי, ברוקלין, קיסריה  תאריך: יום ד' 23.12 שעה: 18:00


הרצאה 5: יואב מיכאלי - מנהל אמנותי של תיאטרון הפרינג' באר-שבע ואנסמבל עיט, בוגר אוניברסיטת ת"א M.F.A בתיאטרון התמחות בבימוי. מחזאי, במאי ויוצר)
"שימוש במטאפורות בימתיות כדרך לביקורת חברתית" – הדימוי הבימתי כדרך חווייתית להעברת מסרים.

הצגה: Bפולארי תאריך: יום ד' 06/01  שעה: 18:00


הרצאה 6: יואב מיכאלי - מנהל אמנותי של תיאטרון הפרינג' באר-שבע ואנסמבל עיט, בוגר אוניברסיטת ת"א M.F.A בתיאטרון התמחות בבימוי. מחזאי, במאי ויוצר)
"משמעות חיי האדם"- כמעט בכל הצגת תיאטרון האדם הפשוט נדרש להתמודד עם חרדותיו ופחדיו או להגשים את חלומותיו. בהתאם לכך, התיאטרון מהווה כלי שבאמצעותו מגדיר האדם את עולמו עוזר לו להבין את עולמו או לברוח מהמציאות הלא נעימה.   

הצגה: הזקן והים  תאריך: יום ד' 13/01  שעה: 18:00

עבור לתוכן העמוד