האתר בטעינה

פסטיבל הפרינג' הבינלאומי 2021

פסטיבל הפרינג' הבינלאומי 2021

פסטיבל הפרינג' הבינלאומי - IFF- INTERNATIONAL FRINGE FESTIVAL הנו פסטיבל רב תחומי, חוצה קהלים וגילאים, המהווה במה איכותית למיטב היוצרים מהארץ ומהעולם מתחומי התאטרון, המחול, המוזיקה, אמנות הרחוב והאמנות הפלסטית. הפסטיבל מתקיים זו השנה האחת עשרה בעיר העתיקה של באר שבע, צובר מוניטין בארץ ובעולם ואף זכה להכרה כפסטיבל יוצא דופן ע"י ה-EFFE ארגון הפסטיבלים של האיחוד האירופי.  
 
השנה התארחו כ-30 מופעים, ומעל 100 אמנים לקחו חלק בשלושה ימים של פעילות אמנותית ענפה וצבעונית. התכנית האמנותית של הפסטיבל מציגה קו ייחודי של יצירה מקורית ביקורתית ומגוונת, המשלבת הפקות מקור, מיטב יצירות הפרינג' בישראל, מופעי בכורה שנולדו במיוחד עבור הפסטיבל, הצגות ילדים ומבחר מופעים בינלאומיים המעניקים תמונה עכשווית ומרתקת של אמנות עצמאית.
 
כיאה לפסטיבל בינלאומי, התארחו אצלנו גם מופעים ייחודים מכל העולם. מספרד, התארח המופע "ESPACIO POTENCIAL" המציג את מרכיבי היסוד של הפלמנקו: שירה, גיטרה, קצב וריקוד. מרומניה, "FREAK SHOW THE MOVIE" סרט עלילתי כובש, מצחיק ונוגע ללב. מליטא, הגיעה אלינו "TRAPS" יצירה מיוחדת במינה, על המניפולציות החברתיות המופעלות על האדם בחברה המודרנית.
 
כמובן שלא הזנחנו את האמנים המקומיים, והפסטיבל הוא חגיגה ענקית של תיאטרון, מוזיקה, הצגות ליצנות לילדים, בלוקיישנים שונים ומיוחדים בעיר העתיקה.
חצר מוזיאון הנגב אירח את ההצגות: אום כולתום בכיכובה של גלית גיאת ופאריד אל וואחיד של תיאטרון יפו, בהומאז' לגדולי הזמר הערבי. באר אברהם הפך למתחם להצגות ילדים ואירח את הצגות הליצנות "איפה גוגו?" ו- "אף לנו". במרכז הצעירים צחקנו עם המערכונים של חנוך לוין, בהצגה אוי אליאס אליאס של בכיכובם של מוני מושונוב, דרור קרן וליליאן ברטו ובאנסמבל ציפורלה הנפלאים וקינחנו בחגיגה מוזיקלית עם הווקה פיפל. השנה התארח הפסטיבל ב "זאפה באר שבע", והופיע בו עקיבא והחצר האחורית, בחלוץ 33 הופיעו איתי פרל והג'ירפות, ובאולם התיאטרון התארחה ההצגה "ליידי עמר" של קבוצת עבודה וגולת הכותרת - הבכורה של הפקת המקור החדשה שלנו "#הדה".
 
אין ספק שזו הייתה חגיגה של שלושה ימים של חווית תרבות ססגונית ובלתי נשכחת לכל המשפחה!
 
עבור לתוכן העמוד