האתר בטעינה

מפגש ספרות- יוכי ברנדס

מפגש ספרות- יוכי ברנדס

יוכי ברנדס נולדה בחיפה,  אשתו של עופר ואם לארבעה ילדים.

לימדה במשך שנים רבות תנ"ך ומחשבת ישראל בתיכונים מזרמים שונים (ממלכתי דתי, מסורתי וממלכתי). הכשירה מורים במקצועות היהדות וכתבה תוכניות לימודים בתנ"ך וביהדות. מלמדת כיום תנ"ך באוניברסיטת בר אילן  ובמסגרות פתוחות לציבור הרחב.
פירסמה עד כה 11 ספרים. יצירתה  עוסקת באישים מרכזיים בעם ישראל  שחוללו מהפכות בתרבות היהודית ומבוססת   על מקורות מארון הספרים היהודי  על תקופותיו ורבדיו השונים: התנ"ך, ספרות חז"ל, ההגות, ההלכה, הקבלה, החסידות והציונות.
ברנדס מקפידה לשלב בכל אחד מספריה נקודות מבט חבויות של קבוצות שהפסידו את ההיסטוריה בעם ישראל  ולהעצים את קולן של הנשים

 פרופסור יגאל שוורץ שערך את  אדל כותב בגב הספר:
הרומן אדל מגולל את סיפורו של הבעל שם טוב דרך עיניה של בתו, אדל, שאישיותה כובשת ומסעירה לא פחות מאישיותו של אביה.
יוכי ברנדס, שקנתה לה בספריה הקודמים מאות אלפי קוראים נלהבים, רתמה עצמה כאן למשימה קשה במיוחד, מלאת מכשלות ומהמורות, וצלחה אותה בהצלחה מסחררת. לראשונה אנו מבינים כיצד התפתחה תורת החסידות של הבעל שם טוב, שלב אחר שלב, מתוך הנפילות ומתוך העליות שחווה בחייו, וכיצד יצר מהפכה של אינדיבידואליזם שהקדימה את זמנה, כאשר קבע כי הגאולה תגיע בשעה שבני האדם יתקרבו אל הנשמה של עצמם.
 
אדל הוא ספרה החשוב והנועז ביותר של ברנדס, ועם זאת השוטף והקריא מכולם. הוא נקרא כמסע ברכבת הרים דוהרת. תחנה רודפת תחנה ואירוע רודף אירוע, ולעיני הקוראים מתגלים ההתרחשויות, הדמויות והכוחות ששינו את פניה של היהדות לבלי הכר.

קטגורית מופע מבוגרים
קרדיט צילום אריק סולטן


עבור לתוכן העמוד